Doprava

Cestování do Dominikánské republiky

LETECKY

Dominikánská republika je ve spojení se všemi kouty světa díky velkému množství aerolinek, které sem létají.

Z Prahy létá do Dominikánské republiky např. společnost Air France (s přestupem v Paříži), Condor (s přestupem ve Frankfurtu, Düsseldoru či jiném německém městě), nebo British Airways (s přestupem v Londýně).

Let z Evropy do Dominikánské republiky trvá přibližně 10 hodin.

8 mezinárodních letišť

V zemi je celkem 8 mezinárodních letišť, která obsluhují hlavní plážové destinace a dále města Santo Domingo a Santiago.

 • Las Américas (SDQ) – v blízkosti hlavního města Santo Dominga a letovisek Boca Chica a Juan Dolio.
 • La Romana (LRM) – nedaleko resortu Casa de Campo, špičkových golfových hřišť a hotelů v oblasti Bayahibe.
 • Punta Cana (PUJ) – v regionu Punta Cana / Bávaro na východním pobřeží.
 • Gregorio Luperón (POP) – ve městě Puerto Plata na severním pobřeží.
 • El Cibao (STI) – ve městě Santiago ve vnitrozemí ostrova.
 • El Catey (AZS) – letiště se nachází na poloostrově Samaná.
 • La Isabela (JBQ) – v blízkosti Santo Dominga, Boca Chicy a Juan Dolia. Letiště obsluhuje domácí linky a některé mezinárodní spoje s okolními karibskými ostrovy.
 • Maria Montez (BRX) – letiště se nachízí v Barahoně na jihozápadě země.

OKRUŽNÍ PLAVBY PO KARIBIKU

Za poznáním této exotické země vyráží každý rok stále více Čechů na palubách luxusních zaoceánských plavidel. Díky existenci pěti velkých přístavů je možné si prohlédnout nejen historické centrum Santo Dominga, ale i moderní město La Romana, viktoriánské Puerto Plata nebo poloostrov Samaná, který je rájem pro milovníky přírody.

Průmysl okružních plaveb zažívá v současnosti boom především díky novým lodním linkám, které Dominikánskou republiku zahrnuly do cestovních itinerářů. Zaoceánská plavidla nabízejí luxusní ubytování 5* kategorie. Lodě kotví v přístavech ráno a odplouvají v podvečer, návštěvníci tak mají na poznání okolí celý den. Na palubě jsou pro klienty k dispozici mj. bazény, bary, fitness centra, kosmetické salony a mnoho dalších služeb.

5 zaoceánských přístavů

Dominikánská metropole Santo Domingo slouží díky své strategické poloze nejen jako „mateřský přístav“, odkud turisté cestují na další karibské ostrovy, ale i jako tranzitní stanoviště při objevování dominikánského pobřeží. Terminál Don Diego umožňuje přímý vstup do Koloniální zóny města se spoustou památek. Druhý terminál Sans Souci je považován za jeden z nejmodernějších v regionu celého Karibiku.

Přístav v La Romana byl v nedávné době zrenovován a je tak schopen pojmout až dvě zaoceánské lodě najednou. V okolí najdeme panenské pláže Bayahibe a Dominicus, uměleckou vesničku Altos de Chavón nebo sportovní resort Casa de Campo s proslulými golfovými hřišti „Psí zub“ a „The Links“.

Puerto Plata je známé vilami ve viktoriánském stylu z konce 19. století, pestrobarevnými domky a čilým nočním životem. V této oblasti jsou ideální podmínky pro windsurfing, kiteboarding a potápění. V říjnu 2015 zde byl otevřen nový přístav pro zaoceánské lodě Amber Cove.

Poloostrov Samaná na severovýchodě ostrova je oblastí tropických pralesů, vodopádů, kokosových hájů a rajských pláží. Od prosince/ledna do března sem každoročně připlouvají na námluvy velryby hrbaté.

Půjčovny aut

Mezinárodní půjčovny automobilů mají své pobočky na letištích i ve městech. Dporučujeme kontaktovat ověřené společnosti jako je např. American International, Avis, Budget, Payless, Dollar, nebo Europcar.

CO JE POTŘEBA K ŘÍZENÍ AUTOMOBILU

 • K řízení vozidla je nutný mezinárodní řidičský průkaz a kreditní karta.
 • Minimální věk pro řízení automobilu je 21 let.
 • V Dominikánské republice se jezdí vpravo.
 • Při jízdě je povinné mít zapnuté bezpečnostní pásy.
 • Maximální povolená rychlost ve městě je 40 km/h, na dálnici 120 km/h.
 • Cena benzínu se aktuálně pohybuje přibližně okolo 26 Kč/litr (cca 55 DOP).
 • Na dálnicích se platí mýtné.

Autobusové linky

Kvalitní služby v oblasti dopravy mezi jednotlivými městy nabízí několik dopravních společností. Jedná se o pohodlné autobusy s klimatizací a WC. Informace o jízdních řádech a cenách:

Metro Express: (1809) 227-0101, (809) 586-6062 (Puerto Plata)

Caribe Tours: (1809) 221-4422

Expreso Bávaro: (809) 682-9670 (Santo Domingo), (809) 552-1678 (Baváro)

Taxi

Taxíky běžně parkují před hotely, letišti a u autobusových zastávek. Stanoviště bývá označeno tabulí a jsou zde uvedeny ceny pro jednotlivá pásma. Ve velkých městech si musíte taxi přivolat telefonem, jeho příjezd trvá většinou okolo 5 minut. Ve vozech nejsou taxametry, proto je nutné dohodnout se na ceně před jízdou.

Metro

Metro v Santo Domingu bylo uvedeno do provozu v roce 2009. Má celkem 16 stanic, 6 nadzemních a 10 podzemních. Zajišťuje dopravu na 15 km dlouhé severojižní trase, kterou ujede za 25 minut.